top of page

PROJEKT

#DATAMAZE

Spolupráce Linkin Sphere a Centra současného umění DOX na realizaci progresivních vzdělávacích workshopů formou peer programu.

logo-dox-1.png
O PROJEKTU

#DATAMAZE je datový svět uvnitř Centra současného umění DOX v Praze.

Najdete zde formát tzv. rozšířené výstavy: Kombinuje koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) s přednáškovým prostorem určeným pro aktivity a rozvíjení spolupráce napříč tématy týkajícími se kritické reflexe naší existence v digitálním prostředí.

V prostorách tohoto datového světa realizují naši lektoři pro školy vzdělávací workshopy, které v rámci projektu vznikly.

project-dox-datamaze-1.jpg

VZDĚLÁVACÍ WORKSHOPY

Informace o vzdělávacích workshopech v rámci projektu #Datamaze. 

KDE?

v Centru současného umění DOX v Praze

PRO?

žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ

DÉLKA?

90 - 120 minut

CENA?

100 Kč/osoba

(pedagog zdarma)

project-dox-datamaze-4.jpg
Data detox

Nastal čas podívat se na vlastní digitální profil a zamyslet se nad tím, co všechno o nás ví společnosti, které "zdarma" provozují internetové služby. Ukážeme si možnosti anonymity on-line a zjistíme, proč je to pro nás vlastně důležité.

project-dox-datamaze-2.jpg
Fake it!

Zamyslíme se nad významem přetvářky v našem životě. Prozkoumáme termín „fake“, abychom lépe připravili své kritické myšlení na realitu, ve které bude stále těžší a těžší rozlišit mezi pravým a falešným, skutečným a syntetickým.

project-dox-datamaze-3.jpg
Kouzelník design

Zaměříme se na design virtuálního rozhraní a na to, jak na nás působí. Budeme uvažovat o tom, kdy je pro nás užitečný a kdy se stává nástrojem, který manipuluje naší pozorností a uvažováním o tom, co vidíme před sebou na obrazovce.

bottom of page