top of page

PROJEKT

KYBERPOHÁDKY

Spolupráce Linkin Sphere a Centra kybernetické bezpečnosti na vývoji metodických příruček pro učitele MŠ a preventivních programů ke knize Kyberpohádky.

logo-kybercentrum.png
O PROJEKTU

Projekt má za cíl vzdělávat nejmladší generaci o nástrahách kybernetického prostoru a základních znalostech a dovednostech, jak se v kybernetickém prostoru chovat.

Projekt zahrnuje knihu pro děti v předškolním věku, ve které najdeme moderní verze známých pohádek odhalující on-line rizika, metodické příručky k jednotlivým pohádkám pro učitele MŠ a preventivní programy s maňásky pro žáky MŠ, na jejichž vývoji a realizaci pracuje náš lektorský tým

project-kyberpohadky-2.jpg

Kniha ke stažení

project-kyberpohadky-3.jpg

Kniha kyberpohádek byla vydána v roce 2022. Jednotlivé kyberpohádky v českém jazyce jsou volně ke stažení na oficiální stránce projektu.

Metodické listy

project-kyberpohadky-1.jpg

Volně dostupný podpůrný materiál určený učitelům MŠ pro efektivní vzdělávání dětí v oblasti kybernetické bezpečnosti pomocí kyberpohádek. 

Audio verze

project-kyberpohadky-4.jpg

Jednotlivé kyberpohádky existují také v audio verzi. Namluvil je známý český herec Petr Stach. Nahrávky najdete na oficiální stránce projektu.

PROGRAMY S MAŇÁSKY

Na vývoji programů s maňásky stále pracujeme. Děkujeme za pochopení.

bottom of page